V prvej časti by som vám rada priblížila 5 najväčších faux pas zo slovenských ulíc, s ktorými sa stretávam počas roka pravidelne. Väčšinou sú samotné kúsky oblečenia krásne a trpia na zle doladený celkový outfit. Niektoré kusy však patria iba do pánskej módy, prípadne na smetisko. 

Najkontroverznejší kúsok

Jedným z najkontroverznejších kúskov sú legíny. Všetky vieme, že sú veľmi pohodlné, nesťahujú tak ako pančuchy. Móda však nie je o pohodlnosti, a preto jediné miesto kam patria na dospelej žene je telocvičňa. Legíny sú druh teplákov. Takže, chcela by si chodiť v teplákoch na párty? Radšej rozšír svoj šatník o farebné elastické nohavice s ktorými budeš vyzerať  ako kráľovná.

Fejky? V žiadnom prípade!

Každá z nás túži po kvalitnej kabelke od najväčších svetových výrobcov, ako Chanel, Prada, či Michael Kors. No nie každá si to môže dovoliť. Pokiaľ si nakúpite fejkové kabelky na trhu alebo na dovolenke v Turecku, myslite na to, že vás takýto kúsok oberá o štýl. Siahnite radšej po kvalitnej lacnejšej kabelke, ktorá bude originálna.

Si snáď rybárka či poľovníčka?

Dlho som rozmýšľala, kam by som si mohla obliecť bermudy s kapsami. Jediná príležitosť, ktorá mi napadla, je v letných mesiacoch na ryby. V takom prípade by som si ich zaobstarala v maskáčovom vzore. Iné využitie asi neexistuje. Siahnite radšej po jednofarebných jednoduchých bermudách, ktoré sa dajú ľahko dokombinovať, prípadne po šortkách.

Aj ja milujem topánky, ale....

Asi ako každá žena, tak aj ja milujem topánky. Čomu som však nikdy nerozumela sú tenisky na platforeme a crocsy. Tieto dva typy obuvi sa považujú za veľmi pohodlné, ale nemajú čo robiť v žiadnom štýlovom outfite. Vyberte si buď lodičky alebo tenisky. Neexistuje žiadna príležitosť, kde sa dá nosiť ich kombinácia. V crocsoch je určite pohodlné pobehovať medzi rajčinami na záhrade, avšak v uliciach je to odstrašujúce. Predsa len sú inšpirované drevákmi.

Verím, že po tomto článku sa vyhneš zbytočným a drahým nákupom a siahneš radšej po originálnych kúskoch, v ktorých budeš vyzerať štýlovo. Preskúmaj napríklad našu aktuálnu ponuku!

Mohlo by ťa zaujať:

Najväčšie Faux Pas v móde II.

Novoročné upratovanie šatníka

Čo tak investícia do nadčasovej klasiky?