Vítam ťa v druhej časti najväčších faux pas zo slovenských ulíc, s ktorými sa stretávam počas roka pravidelne. Do tohto článku som dnes vybrala ďalších 5 ženských prešľapov, ktoré oberajú každú ženu o štýl. Aj napriek tomu, že si svojmu outfitu venovala mnoho času, existujú detaily, či typy oblečenia, ktoré z teba štýlovú neurobia a tvoj outfit “zabijú“.

Zima sa blíži...

Najlepšou možnosťou, ako sa ubrániť chladu je páperová bunda. Pokiaľ je však priveľmi dlhá, prípadne mnohofarebná, vyzeráš v nej skôr ako veľkonočné vajce. Objemné páperové bundy sú vhodné na zimné športy. Priveľmi dlhá páperová bunda ti nafúkne postavu. Zvoľ radšej tenšiu páperovú bundu, na ktorú si vieš obliecť ešte kabát. Alebo jednofarebnú vetrovku tesne nad kolená.

 

Rande s Aladinom

 

Nohavicové sukne zažili za posledné dva roky veľký boom. Ak ťa však práve nepoprosil o pomoc James Bond, aby si mu pomohla prepašovať zbrane na večierok, prípadne nechodíš každý večer na rande s Aladinom, tento kúsok nenos. Nie všetko, čo sa na teba valí z výkladov je aj vkusné a trendy. Niekedy to tu proste dlho nebolo a návrhár vie, že sa to bude dobre predávať.

 

Nevlastni niečo, čo nemá ani existovať

Ak rozmýšľaš nad nákupom kožuchu, alebo “kožuchu“, určite ti to odporúčam. Dávaj však pozor na správnu dĺžku. Vyber si buď kožuch do pása, alebo kúsok pod pás. To je krátky kožuch. Ak si chceš chrániť aj stehná a chystáš sa využívať kožuch napríklad na ples alebo iné zimné akcie, kde použiješ spoločenské šaty, zakúp si kožuch po kolená. To je dlhý kožuch. Nikdy si však nekupuj kožuch až po členky. Taký typ kožuchu by nemal ani existovať. Samozrejme, pokiaľ ideš na konkurz do 101 dalmatíncov za Cruellu de Vil, vtedy môžeš. Vlastne ani vtedy nie, iba si ho požičaj.

Neviditeľný plášť neexistuje

Poznáš príbeh o Harrym Potterovi, ktorý sa vedel schovať pod neviditeľný plášť a nikto ho nevidel? Tak si prosím ťa uvedom, že pokiaľ si dáš podprsenku s priehľadnými plastovými, silikónovými a neviem akými ramienkami, pričom sa tváriš že neexistujú, oni existujú. A všetci ich vidia. Ak ti ramienka z podprsenky zavadzajú alebo kazia outfit, tak nenos podprsenku.

Vianoce sú ďaleko a ani vtedy to nie je šik

Bižutéria je v outfite veľmi dôležitá. Pokiaľ však na seba nahádžeš náušnice, náramky, náhrdelník, hodinky a ešte pridáš retiazku na nohu - je toho moc. Už nežijeme v dobe, kedy ideš niekam medzi ľudí a ovešiaš sa iba kvôli tomu, aby všetci videli, čo všetko vlastníš. Moderná žena vyberá rozumne. Mysli na to, že menej je niekedy viac.

 

Verím, že na www.thequeen.sk nájdeš presne to, čo potrebuješ na to, aby si bola kráľovná.