Koľkokrát si ráno stála v šatníku alebo pred skriňou a nariekala si, že si nemáš čo obliecť, že v tej skrini nie je nič, čo by si si dnes mohla dať na seba? Mne sa to stalo aspoň miliónkrát a mám také tušenie, že to nebolo naposledy. Ako je možné, že si stále nemám čo obliecť, keď si priemerne každý týždeň kúpim minimálne jeden nový kúsok do šatníka? Je to úplne jednoduché. Nekupujem si tie správne veci. A čo ty? Podľahneš aj ty v obchode láske na prvý pohľad alebo sa nad tým, čo si kúpiš, najskôr poriadne zamyslíš?

Láska na prvý pohľad.

 

Mnohokrát sa mi už stalo, že som v obchode s dámskym oblečením podľahla láske na prvý pohľad. Stavím sa, že sa to už stalo aj tebe. Vojdeš do svojho obľúbeného obchodu a zrazu uvidíš tú krásnu blúzku, štýlové nohavice alebo krásne šaty. A od tejto chvíle sa v tvojej hlave ozýva už iba to, že tento kúsok jednoducho musíš mať.

A je to!

Náhle po ňom skočíš, lezieš s ním do kabínky a je to! Teraz, samozrejme, hovorím o tej veci do tvojho šatníka, nie o tom chutnom chlapcovi, ktorého si v tom obchode stretla. Následne bežíš k pokladni, vytiahneš peniaze, ktoré mali slúžiť na úplne iný (v tej chvíli absolútne nepodstatný) účel a už je tvoj! Ten kúsok, po ktorom si túžila takmer 30 sekúnd je už konečne tvoj!

Hneď zajtra si to oblečiem!

Skvelé, hneď zajtra si ho chceš obliecť, však? Bohužiaľ, keď sa ráno prebudíš a oblečieš si najnovší kúsok zo svojho šatníka, pozrieš sa na seba do zrkadla a začneš si búchať hlavu o stenu, čo si si to preboha kúpila! A je to preč. Ten ošiaľ, vďaka ktorému si si tú krásnu blúzku, trendy gate či nádherné šaty kúpila je fuč spolu s peniazmi, ktoré si naň minula.

Nakupovanie cez internet? Rozhodne áno!

Skvelý spôsob, ako bojovať s týmto prvoplánovým ošiaľom je nakupovanie cez internet. Práve internetové obchody ti poskytujú kopu času premyslieť si, či sa tvoj vysnívaný kúsok hodí do tvojho šatníka alebo či bude ďalších päť rokov trčať v tvojej skrini s ešte neodstrihnutou visačkou.

Skús počkať 24 hodín.

Môj spôsob nakupovania je jednoduchý - veď aj stará múdrosť hovorí „dvakrát meraj a raz strihaj“. Ak si sa už stihla do niečoho zaľúbiť, skús si najskôr premyslieť outfity, v ktorých by si ho vedela využiť.  Pokiaľ budeš aj o 24 hodín presvedčená, že tento kúsok musíš mať, ďalej už neváhaj a šup-šup s tvojím novým obľúbeným kúskom do nákupného košíka! Pri nakupovaní oblečenia cez internet máš predsa stále možnosť kúsok vrátiť, ak s ním nebudeš celkom spokojná J

Tak čo? Ideš si nájsť svoj nový obľúbený kúsok do šatníka?