Milá dáma, slečna aj pani. Pripravil som si pre teba tento krátky článok, aby sa ti na takej úžasnej udalosti ako svadba, nestalo akési faux pas kvôli partnerovi. Mám doma krásnu partnerku a dobre viem, že keď ideme čo i len do obchodu, veľmi jej záleží na tom, aby bola krásna. Nie to ešte na takú udalosť ako svadba. Ja sa z toho teším, pretože moja partnerka ma reprezentuje. Každopádne, ja som jej módny doplnok, preto si musím dávať pozor tiež.

Sako.

Začneme zľahka - gombíky. Predpokladám, že tvoj partner si dá na svadbu oblek. Nič iné nie je ani prípustné, takže predpoklad je správny. Na trhu s oblekmi nájdeš mnoho typov sák. S dvomi, tromi, dva a pól gombíkom, dvoj radové sako... Pokiaľ chceš ísť na istotu, určite siahni po saku s dvomi gombíkmi. Okej, sako si vybrala. Ako ho nosiť? Vždy sa zapína iba vrchný gombík. Nikdy nie iba spodný. To vyzerá veľmi smiešne. Ak by sa rozhodol zapnúť si oba, určite ho to bude lákať, sám to neskôr oľutuje. Okrem toho, že to nevyzerá dobre, cítil by sa ako v neopréne. A ísť krásna na svadbu s mužom v neopréne nie je to, po čom túžiš.

Opasok vs. traky

Keď už sa tvoj partner alebo ty za tvojho partnera rozhodneš, že má byť veľmi trendy, musíš si dávať pozor, aby si to neprehnala. Doplnky je potrebné vyberať dôkladne a opatrne. Samozrejme, aj tu existuje logika. Takže, pokiaľ si dá traky, určite už nepotrebuje opasok. Oba tieto kúsky majú rovnaký zmysel a to taký, aby mu nepadli nohavice. To, že aktuálne zo všetkých strán sú traky prezentované ako úžasný pánsky módny doplnok neznamená, že ich práve vymysleli. Traky, ako ich poznáme dnes, sú na tomto svete už od roku 1822. V obchode ti ich radi predajú, ale aby ťa upozornili na takú maličkosť ako vyššie, už zabudnú.

Sme tu spolu?!

Určite keď už ideš na nejakú udalosť s partnerom, chcela by si, aby každý vedel, že ste tam spolu. A tak k tvojím krásnym ružovým šatám hľadáš partnerovi rovnako krásnu ružovú kravatu. Tak ako už ti nemusia ladiť lodičky s kabelkou, nemusí ladiť kravata či motýlik s tvojimi šatami. Radšej vyber farbu viazanky, ktorá sa bude hodiť tvojmu partnerovi a konečný výsledok bude zaručene lepší. Ukážeš tým, že si sebavedomá dáma, ktorá nemusí ukazovať celý svadobný deň, kto je jej partner. Farba partnerovho opasku však musí ladiť s farbou jeho topánok.

Viazanka.

Vie si tvoj partner uviazať kravatu? Odpoveď na túto otázku poznáš len ty. Ak to však nevie, radšej nech si pozrie video na youtube, kde sa to dá ľahko naučiť alebo nech poprosí niekoho, kto to ovláda. Vyhne sa tak zbytočnému škandálu s príliš dlhou alebo veľmi krátkou kravatou. Kravata má siahať po začiatok pracky opaska. Nie pod, ani nad a už vôbec nie po prsia! Ak si partner zvolil traky, tak po okraj nohavíc. Pokiaľ je uviazaná tak, že presahuje pracku, pôsobí to ako by mal vonku svoje prirodzenie. Ak je uviazaná nakrátko, vyzerá ako klaun z cirkusu. Pýta sa, či má zvoliť klasickú širokú alebo slim? Odporúčam slim. Bude vyzerať mladistvo a šik.

Akú zvoliť košeľu?

Farbu košele vyberaj podľa farby saka. Bielou košeľou, prípadne košeľou s jemným vzorom určite nič nepokazíš. Zvoľ decentné a elegantné farby. Dbaj však na to, aby to bola košeľa do obleku. V žiadnom prípade by košeľa nemala mať vyšitú alebo akokoľvek viditeľnú značku výrobcu. Na svadbu má absolútny zákaz košeľa s krátkym rukávom. Ak mu bude teplo počas zábavy, môže si vyhrnúť rukávy. Pokiaľ sa porušia tieto jednoduché pravidlá tvoja snaha o jeho elegantný outfit bola zbytočná.

Kedy to končí?

Tvoj partner je premotivovaný ako ja? Keď už si ho dokonale obliekla a vychádzate z domu ešte si ho prezri. Hodinky sú symbolom spoločenského statusu. Skvelý pánsky doplnok v business prostredí. Na svadbu sú však zakázané! Ak tak veľmi chce vedieť, koľko je hodín, určite budeš mať v kabelke jeho mobilný telefón.

Ustráž si týchto pár detailov a na svadbe budete vyzerať dokonale.

A čo ty? Ty už máš svoje dokonalé šaty na svadbu?